Bakırköyü Tanıyalım

İstanbul’un en eski ve gelişmiş ilçelerinden olan Bakırköy ilçemiz 1989 ve daha sonra 1992 yerel seçimleri sonucunda önce Küçükçekmece, sonra Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören ilçelerinin ayrılması ile nüfus ve yüzölçüm olarak küçülme kaydetmiştir. Ataköy 1. kısım, Ataköy 2-5-6. kısım, Ataköy 3-4-11. kısım, Ataköy 7-8-9-10. kısım, Basınköy, Cevizlik, Kartaltepe, Osmaniye, Sakızağacı, Şenlikköy, Yenimahalle, Yeşilköy, Yeşilyurt, Zeytinlik, Zuhuratbaba, Bakırköy’ü oluşturan mahallelerdir.

Bakırköy’ümüzün ekonomisinin genel itibar ile sanayi ve ticarete dayalı olduğu görülmektedir. İlçede bulunan alışveriş merkezleri Galleria, Town Center, Carousel, Capacity AVM’leri ticaret açısından insanların yoğunca ilgi gösterdiği ve ekonomiyi canlandırdığı yerlerdir. Ayrıca Bakırköy ilçesinde birçok dershane bulunması da gençlerin ilçeyi sosyal açıdan canlı tutmasına katkı sağlamaktadır.

Bakımlı ve temiz caddeleri ile seçkin ilçelerimizden biri olmuştur. Sahilde yazın halkın yoğun rağbet gösterdiği yeşillik alanlar piknik için tercih edilmektedir.

Bakırköy de evden eve nakliyat